M - Th 9 am - 5 pm, Fr 10 am - 1:30 pm Sat/Sun CLOSED

503-223-8157

6840 S. Macadam Ave. Portland, OR 97219

Top
 

Class Schedule

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
7:00 am
Level 2
Hope Fyfield
7:00 am
8:30 am
Level 4
Laila Deardorff
7:45 am
9:15 am

Level 2
Beth Paxson
9:30 am
11:00 am

Level 3
Laila Deardorff
9:30 am
11:00 am
8:00 am
Level 3-4
Laila Deardorff
8:15 am
9:45 am
Level 3
Hope Fyfield
8:00 am
9:30 am

Level 1
Hope Fyfield
9:45 am
11:15 am
9:00 am
Level 1
Hope Fyfield
9:30 am
11:00 am

Level 3
Rachel Lundberg
9:30 am
11:00 am
Level 3
Stuart Stark
9:30 am
11:00 am
Level 2
Rachel Lundberg
9:30 am
11:00 am
10:00 am
Level 2
Laila Deardorff
10:00 am
11:30 am

Level 2
Beth Paxson
10:00 am
11:30 am

Level 3
Beth Paxson
11:45 am
1:15 pm
11:00 am
Level 2
Hope Fyfield
11:30 am
1:00 pm
Level 3-4
Stuart Stark
11:30 am
1:00 pm
Level 1
Hope Fyfield
11:30 am
1:00 pm

Level 3
Stuart Stark
11:30 am
1:00 pm
Level 2
Stuart Stark
11:30 am
1:00 pm

Level 3-4
Hope Fyfield
11:30 am
1:00 pm
12:00 pm
1:00 pm
2:00 pm
3:00 pm
4:00 pm
5:00 pm
Level 4
Julie Gudmestad
5:30 pm
7:00 pm

Level 2
Rachel Lundberg
6:00 pm
7:30 pm

Athletes 3
Beth Paxson
7:15 pm
8:45 pm
Level 5
Julie Gudmestad
5:30 pm
7:30 pm

Level 3
Caroline Klug
6:00 pm
7:30 pm

Level 1
Denise Jones
6:30 pm
8:00 pm
6:00 pm
Level 2
DeeAnn Dougherty
6:00 pm
7:30 pm

Level 3-4
Beth Paxson
6:00 pm
7:30 pm
Level 3
Beth Paxson
6:00 pm
7:30 pm

Level 3-4
Julie Gudmestad
6:00 pm
7:30 pm

Athletes 3
Beth Paxson
7:45 pm
9:15 pm
7:00 pm
8:00 pm
9:00 pm

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
7:00 pm
Athletes 3
Beth Paxson
7:45 pm
9:15 pm
Athletes 3
Beth Paxson
7:15 pm
8:45 pm
8:00 pm
9:00 pm

Tuesday

Wednesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
9:00 am
Level 1
Hope Fyfield
9:30 am
11:00 am
Level 1
Hope Fyfield
9:45 am
11:15 am
10:00 am
11:00 am
Level 1
Hope Fyfield
11:30 am
1:00 pm
12:00 pm
1:00 pm
2:00 pm
3:00 pm
4:00 pm
5:00 pm
6:00 pm
Level 1
Denise Jones
6:30 pm
8:00 pm
7:00 pm

Monday

Wednesday

Thursday

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
7:00 am
Level 2
Hope Fyfield
7:00 am
8:30 am
8:00 am
9:00 am
Level 2
Beth Paxson
9:30 am
11:00 am
Level 2
Rachel Lundberg
9:30 am
11:00 am
10:00 am
Level 2
Laila Deardorff
10:00 am
11:30 am

Level 2
Beth Paxson
10:00 am
11:30 am
11:00 am
Level 2
Hope Fyfield
11:30 am
1:00 pm
Level 2
Stuart Stark
11:30 am
1:00 pm
12:00 pm
1:00 pm
2:00 pm
3:00 pm
4:00 pm
5:00 pm
6:00 pm
Level 2
DeeAnn Dougherty
6:00 pm
7:30 pm
Level 2
Rachel Lundberg
6:00 pm
7:30 pm
7:00 pm

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
8:00 am
Level 3
Hope Fyfield
8:00 am
9:30 am
9:00 am
Level 3
Rachel Lundberg
9:30 am
11:00 am
Level 3
Stuart Stark
9:30 am
11:00 am
Level 3
Laila Deardorff
9:30 am
11:00 am
10:00 am
11:00 am
Level 3
Stuart Stark
11:30 am
1:00 pm
Level 3
Beth Paxson
11:45 am
1:15 pm
12:00 pm
1:00 pm
2:00 pm
3:00 pm
4:00 pm
5:00 pm
6:00 pm
Level 3
Beth Paxson
6:00 pm
7:30 pm
Level 3
Caroline Klug
6:00 pm
7:30 pm
7:00 pm

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
8:00 am
Level 3-4
Laila Deardorff
8:15 am
9:45 am
9:00 am
10:00 am
11:00 am
Level 3-4
Stuart Stark
11:30 am
1:00 pm
Level 3-4
Hope Fyfield
11:30 am
1:00 pm
12:00 pm
1:00 pm
2:00 pm
3:00 pm
4:00 pm
5:00 pm
6:00 pm
Level 3-4
Beth Paxson
6:00 pm
7:30 pm
Level 3-4
Julie Gudmestad
6:00 pm
7:30 pm
7:00 pm

Monday

Tuesday

Thursday

Friday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
7:00 am
Level 4
Laila Deardorff
7:45 am
9:15 am
8:00 am
9:00 am
10:00 am
11:00 am
12:00 pm
1:00 pm
2:00 pm
3:00 pm
4:00 pm
5:00 pm
Level 4
Julie Gudmestad
5:30 pm
7:00 pm
6:00 pm

Wednesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
5:00 pm
Level 5
Julie Gudmestad
5:30 pm
7:30 pm
6:00 pm
7:00 pm

Thursday

No events available!